Warszawa

mBank, Królewska 14

26 września

tego roku oczywiście ;)

Maciej Aniserowicz

19 miejsc

Pospiesz się!

Testy automatyczne w praktyce (.NET)

Czyli krótkie, ale ważne info :)

Jest o pierwsze spotkanie prowadzone wyłącznie przez jednego prelegenta – Macieja Aniserowicza.

Podczas warsztatów Uczestnicy poznają zarówno najlepsze praktyki dotyczące tworzenia testów automatycznych, jak również różne korzyści płynące z pokrycia kodu testami. Wbrew pozorom zredukowana liczba błędów w finalnym oprogramowaniu jest tylko jednym z wielu celów. Świadome - pragmatyczne, a nie dogmatyczne - zastosowanie testów pomaga pisać przyjaźniejszy kod oraz, co istotne - zwiększyć satysfakcję programisty z wykonywanej pracy. Poruszamy również temat Test Driven Development (TDD) - jednej z popularnych metod pisania testów jednostkowych. Następnie poznajemy pojęcie "mocków" i podczas wielu zadań badamy jak testy sprawdzają się w sytuacjach, które każdy programista spotyka na co dzień. Kolejnym elementem jest dogłębne i szczegółowe przećwiczenie jednego z najbardziej wymagających scenariuszy: testowania komponentów działających w środowisku wielowątkowym. Spotkanie zakończymy zapoznaniem się z dodatkowym, przydatnym zastosowaniem testów w roli tzw. testów konwencji.

Na warsztatach będziecie potrzebować własnego sprzętu - notebook z Visual Studio zainstalowanym, plus pewnie ściągniętymi lub zainstalowanymi dodatkowymi aplikacjami, o czym poinformujemy mailowo wszystkich zarejestrowanych.

Adnotacja: Ograniczenie uczestników nie jest spowodowane salą, a podyktowanymi warunkami. Są to warsztaty prowadzone przez jedną osobę, która stawia sobie za cel przekazanie jak najwięcej wiedzy. A to oznacza, że chce mieć ona kontakt z uczestnikami. Więcej uczestników, mniej kontaktu, mniej możliwości pomocy przez prowadzącego.

Agenda

Należy pamiętać o:

  • BYOD - Bring Your Own Device.
  • Obiad i Piwo we własnym zakresie.
  • Uśmiech, poczucie humoru czy też chęć nauki - we własnym zakresie.
  • Resztę postaramy się dostarczyć :)

Prelegent

Nasz wykładowca ;)

Maciej Aniserowicz

Maciej Aniserowicz

Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego w firmie Ultrico.

Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia.

więcej...

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

  • Czy to jest darmowy event ?

    Tak! nie licząc obiadu i piwa, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany, a czasami może nawet i piwo.
  • Czy mogę przyjść bez komputera ?

    Tak, ale będziesz się trochę nudził. Większość sesji ma w sobie warsztaty, więc wtedy będziesz po prostu siedział i... pił kawę? :)

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Rejestracja

Rejestracja na spotkanie poprzez portal Meetup.