Wrocław

EY GDS Poland
ul. Sucha 2

26 stycznia

2019

Paweł Klimczyk

18 miejsc

pośpiesz się

Od Chaosu do SOLIDa - REFAKTORYZACJA OPROGRAMOWANIA W PRAKTYCE (w JĘZYKU C#)

Cel warsztatu


Główną częścią warsztatu jest praktyczne doskonalenie technik ulepszenia jakości kodu. Uczestnik będzie praktykować rozpoznawanie nieoptymalnych rozwiązań w kodzie i sposobów ich optymalizacji. Unikalną cechą warsztatu użycie technik refaktoryzacji i wzorców projektowych w ramach jednego przykładowego systemu, tak by tworzyło spójną całość i uwypuklało systemowy obraz zmian.


Opis warsztatu


Warsztat podzielony jest na bloki tematyczne. Każdy blok tematyczny składa się z części teoretycznej, praktycznej oraz podsumowania/wniosków.


Adresaci warsztatu


Grupą docelową warsztatu są przede wszystkim początkujący programiści, którzy zaczynają pracę w branży IT. Warsztat może być również przydatny dla doświadczonych programistów, którzy chcą odświeżyć/sprawdzić swoją wiedzę nt. refaktoryzacji programów. Opcjonalnie, warsztat może być interesujący dla innych osób, które chcą ulepszyć swoje umiejętności programistyczne.

Uczestnik warsztatu przejdzie przez przykładowy proces ulepszania istniejącego systemu. W trakcie warsztatu zostaną zgłębione tematy SOLID i wzorców projektowych przez rozwiązywanie kolejnych zadań praktycznych

Ważne


Tylko osoby, które wypełniły ankietę mogą uczestniczyć w warsztacie.


Niezmienną rzeczą naszych spotkań oczywiście jest:

 • Kawa oraz pizza sponsorowana przez EY GDS Poland.

Wymagania

 1. Znajomość języka C# na poziomie podstawowym
 2. Znajomość teorii zasad SOLID i wzorców projektowych
 3. Komputer z zainstalowanym oprogramowaniem Visual Studio 2017 lub Visual Studio Code
 4. wypełniona ankieta

Prelegenci

Paweł Klimczyk

Paweł Klimczyk

Programista i architekt rozwiązań IT w technologiach Microsoft. Związany profesjonalnie z branżą IT od 10 lat. Badacz jakości i utrzymania oprogramowania. Microsoft MVP od 2017.

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

 • Czy to jest darmowy event?

  Tak! nie licząc obiadu i piwa, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany, a czasami może nawet i piwo.
 • Czy mogę przyjść bez komputera?

  Tak, ale będziesz się trochę nudził. Większość sesji ma w sobie warsztaty, więc wtedy będziesz po prostu siedział i... pił kawę? :)

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Registration

Register on Meetup.