Rzeszów

PGS Software
Maczka 6

23 lutego

2019

Mariusz Gil

16 miejsc

Pospiesz się!

[Rzeszów] Event Storming z Mariuszem Gilem

Implementacja Domain Driven Design często sprowadza się do iteracyjnego podejścia capture-embed-protect. Trzech faz, w których tworzymy model opisany wspólnym językiem rozumianym w całym zespole, osadzamy model w kodzie i wreszcie chronimy go przed złowrogim wpływem innych modułów, kontekstów czy domen. Zrozumienie domeny, działających w niej procesów czy ograniczeń jest tu kluczowe dla powodzenia całej implementacji.

Event Storming jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domem i problemów. Wykorzystując eventy, istotne zdarzenia zachodzące w domenie, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowe, ale również bardziej złożone byty, agregaty, reguły biznesowe i powiązane z nimi hot-spoty, commandy, read-modele… Event Storming to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala wdrażać na produkcję właściwie zrozumienie problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń. Software development to proces ciągłego uczenia się, działający kod jest efektem pobocznym...

Podczas sesji zapoznamy się zarówno z ogólnymi konceptami, stosowanymi przeze mnie rozszerzeniami, jak i użyciem techniki Event Stormingu w kolejnych etapach projektu. Od wysokopoziomowego big-picture do modelowania oprogramowania, projektowania agregatów, commandów, łączenia artefaktów wyjściowych sesji z CQRS, Event Sourcingiem, BDD czy implementacjami opartymi o Domain Driven Development.

Podczas spotkania, oprócz dawki solidnej wiedzy:

Wymagania

  • Dobry humor
  • Otwarta głowa
  • Nie jest potrzebny komputer

Prelegent

Mariusz Gil

Mariusz Gil

Software architect interesujący się złożonymi systemami o wysokiej wartości biznesowej, związany głównie z platformami webowymi. Ex-CTO, konsultant, speaker i trener w Bottega IT Minds. Z branżą IT związany od ponad 18 lat. Po godzinach oddaje się swoim innym pasjom, fotografii i gitarze elektrycznej.

więcej...

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

  • Czy to jest darmowy event ?

    Tak! nie licząc obiadu, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany.
  • Czy mogę przyjść bez komputera ?

    Tak, ale będziesz się trochę nudził. Większość sesji ma w sobie warsztaty, więc wtedy będziesz po prostu siedział i... pił kawę? :)

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Rejestracja

Rejestracja na spotkanie poprzez portal Meetup.