Kraków

zooplus
Prądnicka 20A

13 kwietnia

2019

2 prelegentów

18 miejsc

Pospiesz się!

Event Storming - jak szybko odkrywać nieznane

Cel warsztatu


Event Storming jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domen biznesowych i problemów. Wykorzystując to, że rozmawiając z szeroko pojętym biznesem o istotnych zdarzeniach zachodzących w domenie, czyli eventach, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowej dowolnego procesu, ale również bardziej złożone byty. Event Storming to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala na implementację właściwie zrozumianego problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń - co zbyt często zdarza się w wielu projektach. W końcu software development to proces ciągłego uczenia się, a produkowany przez nas działający kod jest efektem pobocznym…

W trakcie warsztatów przejdziemy przez dwa najczęściej stosowane narzędzia Event Stormingu - Big Picture oraz Design Level. Pokażemy Wam też, jak łączyć te techniki z innymi praktykami stosowanymi w projektowaniu i tworzeniu oprogramowania, jak na przykład CQRS, Event Sourcing, BDD, UX, projektowaniem architektury, pracą z danymi i metrykami i innymi.

Opis warsztatu


Warsztat będzie się podzielony na 2 części, każda z nich zajmie około 3h. Najpierw przejdziemy przez tzw. Big Picture Event Storming, gdzie zaprezentujemy Wam świetne i lekkie narzędzie do ogólnego mapowania procesów biznesowych, zapoznamy się z jego etapami dzieląc się z Wami naszym praktycznym doświadczeniem, wskazówkami i technikami. Następnie rozpoczniemy Design Level, który pozwala na zaprojektowanie technicznego rozwiązania naszego problemu w bardzo lekki i zwinny sposób, który dodatkowo pozwala się skupić na najważniejszych aspektach rozwiązania.

Każdy etap będzie zawierać mniejsze części, które chętnie osobno omówimy i podsumujemy.

Adresaci warsztatu


Grupą docelową warsztatu są osoby z pogranicza technologii i produktów informatycznych – architekci, programiści, analitycy biznesowi, osoby zajmujące się UX, testerzy, Scrum Masterzy. Szczególnie zapraszamy te osoby, które szukają bardziej optymalnych sposobów na odkrywanie, wizualizowanie i rozwiązywanie problemów z jakimi się zmagają, szczególnie w zakresie określania zakresów projektów, jak i głębokiego zrozumienia potrzeb biznesowych.

Niezmienną rzeczą naszych spotkań oczywiście jest:

  • Kawa - dostępna na miejscu
  • Obiad - pizza sponsorowana przez zooplus i enova365.

Wymagania

  • Dobrze jest mieć doświadczenie w pracy w branży IT i posługiwać się płynnie żargonem projektów IT. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją karierę, będzie Ci bardzo ciężko zrozumieć wiele aspektów Event Stormingu, szczególnie w zakresie Design Level. Tu przyda się nawet doświadczenie w projektach prowadzonych zgodnie z DDD.
  • Wypełniona ankieta

Prelegenci

Nasi wykładowcy ;)

Radosław Maziarka

Radosław Maziarka

Technology Development Manager, Team Leader i programista w obszarze .NET prowadzący wewnętrzne prezentacje i szkolenia, a także organizujący konferencję WROC# i webinarium programistyczne WROC# Online.

więcej...

Wojciech Ptak

Wojciech Ptak

Bezgraniczny fan freeride-owego wydania roweru, snowboard-u i nart. Zawodowo od lat wspierający inicjatywy zwinnych transformacji kultury organizacji w kierunku data-driven pracując z wieloma międzynarodowymi korporacjami.

więcej...

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

  • Czy to jest darmowy event ?

    Tak! nie licząc obiadu, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany.
  • Czy mogę przyjść bez komputera ?

    Tak, ale będziesz się trochę nudził. Większość sesji ma w sobie warsztaty, więc wtedy będziesz po prostu siedział i... pił kawę? :)

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Rejestracja

Rejestracja na spotkanie poprzez portal Meetup.