Warszawa

7N Sp. z o. o.
Puławska 182

15 czerwca

2019

Kamil Kiełbasa & Grzegorz Kowalski

18 miejsc

pośpiesz się

Budowanie nowoczesnych aplikacji .NET Core

.NET Core jest dynamicznie rozwijącą się platformą służącą m. in. do budowania aplikacji serwerowych, mobilnych, a nawet przeglądarkowych. Dzięki upublicznieniu kodu źródłowego całość jest rozwijana nie tylko przez Microsoft, ale przede wszystkim przez światową społeczność.

Czego się nauczysz?

Na warsztacie stworzymy nowoczesny serwer za pomocą .NET Core MVC. Poznamy trochę historii powstawania .NET Core, różnic pomiędzy .NET Frameworkiem i kierunek, w jakim platforma będzie się rozwijać. Zbudujemy API zabezpieczone za pomocą token-ów JWT. Zaimplementujemy komunikację real-time za pomocą biblioteki SignalR. Na koniec rozproszymy całą aplikację za pomocą szyny wiadomości RabbitMQ.

Dla kogo jest ten warsztat?

Warsztat jest przeznaczony dla programistów ze znajomością C# w zakresie podstawowym lub z doświadczeniem w innych językach obiektowych np. Java. Znajomość platformy .NET nie jest wymagana, jednak będzie pomocna.

Program Warsztatów

 1. Wprowadzenie do platformy .NET Core.
 2. Różnice pomiędzy .NET Core a .NET Framework
 3. Tworzenie API za pomocą .NET Core MVC
  • Wzorzec MVC
  • Dependency Injection
  • Middleware
  • Routing
 4. Uwierzytelnianie API
  • Sposoby uwierzytelnienia API
  • Omówienie token-ów JWT
  • Autoryzacja
 5. Komunikacja RealTime za pomocą SignalR
  • Sposoby komunikacji Real Time (Long Polling, Server Sent Events, WebSocket)
  • Wprowadzenie do biblioteki SignalR
  • Autoryzacja połączenia WebSocket
 6. Rozproszenie aplikacji za pomocą RabbitMQ

Uwaga: będzie zrzutka na pizze, bo nie mamy sponsora spotkania

Uwaga 2:
Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść NIE BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.

Wymagania

 1. BYOD (własny sprzęt, system dowolny, spełniający pozostałe wymagania)
 2. Przejście strony z wymaganiami: http://dotnet-core.linecode.pl/enviroment/#oprogramowanie

Prelegenci

Kamil Kiełbasa

Kamil Kiełbasa

Programista, Architekt z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży IT. Pracował zarówno jako Front-end jak i Back-end developer. Nie obce mu też tematy DevOps-owe. Obecnie programuje przy użyciu .NET Core, Vue.js, MongoDB, Docker oraz RabbitMQ. Wielki fan cloud computing, mikroserwisów, rozproszonych architektów i baz NoSQL. Po pracy, oprócz gier komputerowych i grania na gitarze, prowadzi bloga bd90.pl

Grzegorz Kowalski

Grzegorz Kowalski

Fulstack Web Developer C#/JS, Team leader, Trener. Przeszedł długą drogę od webmastera w lokalnej gazecie po lidera zespołu developerskiego w dużym portalu informacyjnym. Na co dzień walczy zarówno z historią .NET-a (ASP.NET Web Forms), jak i przyszłością (.NET Core). Dobrze się czuje w technologiach Front-end takich jak React, Phaser.io czy SASS. Fan gamedev-u, podróży, miłośnik zwierząt i adept sztuk walki.

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

 • Czy to jest darmowy event?

  Tak! nie licząc obiadu i piwa, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany, a czasami może nawet i piwo.
 • Czy mogę przyjść bez komputera?

  Tak, ale będziesz się trochę nudził. Większość sesji ma w sobie warsztaty, więc wtedy będziesz po prostu siedział i... pił kawę? :)

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Registration

Register on Meetup.