Wrocław

PGS Software S.A.
Sucha 2

6 lipca

2019

Krzysztof Owisiany & Mikołaj Jakubowski

20 miejsc

pośpiesz się

Event Storming - Śmiało dąż tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek.

I. Event Storming - BigPicture - na początku była strategia.

Jak przeprowadzić pierwszą część Event Stormingu o nazwie BigPicture. Ta część jest też określana strategiczną w nawiązaniu do DDD. W czasie warsztatu przejdziemy przez 7 faz BigPicture. Efektem tego będzie powstanie całościowego obrazu procesu/problemu, jaki będziemy rozważać. Będziemy prowadzić dyskusje, kleić karteczki. Odbędziemy podróż w czasie w celu odkrycia domeny. Uczestnik po warsztacie powinien mieć wiedzę i umiejętności, jak przeprowadzić BigPicture we własnym środowisku/grupie.

II. Event Storming - DesignLevel - po strategii pora na taktykę.

Nurkowanie głębiej w domenę jest to tak zwana taktyczna część Event Storming o nazwie DesignLevel. Efektem będzie możliwość przejścia do implementacji w ukochanym języku programowania. Podzielimy uczestników na grupy, w których będą pracować. Dzięki tak głębokiemu nurkowaniu będzie można dostrzec samo sedno domeny, nad jaką będziemy pracować. Podobnie jak przy pierwszej części warsztatu. Po ukończeniu uczestnik powinien posiąść wiedzę umożliwiającą poprowadzenie ludzi w nieznany świat.

Wymagania

 • otwarty umysł
 • wypoczęte nogi :)
 • dobry humor
 • zaangażowanie
 • pozytywne nastawienie.

Prelegenci

Krzysztof Owsiany

Krzysztof Owsiany

Programuję od dziecka (94 r.), przez te lata miałem styczność z wieloma technologiami, rozwijałem się przede wszystkim samodzielnie.

Mikołaj Jakubowski

Mikołaj Jakubowski

W skrócie programista-artysta. Programuję od 8 lat. Swoją przygodę zacząłem z językiem PHP, w którym do dziś co nieco robię.

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

 • Czy to jest darmowy event?

  Tak! nie licząc obiadu i piwa, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany, a czasami może nawet i piwo.
 • Czy mogę przyjść bez komputera?

  Tak, akurat przy tym warsztacie komputer nie jest potrzebny.

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Registration

Register on Meetup.