Katowice

Shiji
Chorzowska 148

19 października

2019

Kamil Grzybek

18 miejsc

pośpiesz się

[Katowice] Clean Architecture w .NET Core

🔥Cel warsztatu🔥

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z tzw. Czystą Architekturą (ang. Clean Architecture) wykorzystując do jej implementacji platformę .NET Core. Po warsztacie uczestnik powinien znać założenia i zasady takiej architektury, jej główne komponenty i przepływ informacji pomiędzy nimi oraz powinien być w stanie zaimplementować funkcjonalności zgodnie z jej kształtem. Dodatkowo, po warsztacie uczestnik powinien wiedzieć, kiedy stosowanie takiej architektury ma największe korzyści a kiedy może to być zwykły over-engineering.

🔥Opis warsztatu🔥

Warsztat będzie polegał na implementacji "od zera" aplikacji typu REST API zgodnie z Clean Architecture wykorzystując framework ASP.NET Core. Na warsztacie będą implementowane przykładowe przypadki użycia w trybie end-to-end: zajmiemy się zarówno warstwą aplikacyjną, domeną jak i bazą danych. Na zajęciach, poza samą architekturą, poruszone zostaną m. in. takie pojęcia jak REST, Inversion Of Control, SOLID, CQRS, Write/Read Model, Transaction Boundary, Eventual Consistency, Domain-Driven Design. Przed częścią praktyczną przewidziane jest krótkie wprowadzenie teoretyczne.

Wymagania

 • Znajomość języka C#
 • Podstawowa znajomość zasad programowania obiektowego
 • Zainstalowane VisualStudio 2017 / Visual Studio Code
 • Zainstalowany SDK .NET Core 2.2 TU
 • Zainstalowany serwer bazy danych MS SQL Express (lub inny) TU
 • Zainstalowany klient do wywoływania żądań HTTP (np. Postman)TU

Materiały do zapoznania się przed warsztatem (opcjonalnie)

Prelegenci

Kamil Grzybek

Kamil Grzybek

Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 11 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą

F.A.Q

To co chcielibyście wiedzieć a boicie się zapytać ;)

Jest to skrócona wersja FAQ, by przeczytać pełną i dowiedzieć się więcej o idei stojącej za devWarsztatami, zapraszamy na stronę FAQ.

 • Czy to jest darmowy event?

  Tak! Nie licząc obiadu i piwa, wszystko inne jest zorganizowane - zazwyczaj, chyba, że w opisie spotkania jest napisane inaczej, czasami obiad może być sponsorowany, a czasami może nawet i piwo.
 • Czy mogę przyjść bez komputera?

  Tak, ale będziesz się trochę nudził. Większość sesji ma w sobie warsztaty, więc wtedy będziesz po prostu siedział i... pił kawę? :)

Sponsorzy

Gdyby nie oni, spotkanie nie doszłoby do skutku, dziękujemy.

Rejestracja

Zarejestruj się na Meetup.